♥Péče o největší a nejsvůdnější skvost žen♥

11. srpna 2009 v 15:49 | Sabie |  →°LEKCE KRÁSY°: trendy, rady, tipy, triky a péče o sebevědomí


Se zdravými a tudíž i nádhernými vlasy se pochlubí málokterá žena. Vlasy mnohých jsou suché, lámou se a mají roztřepené konečky. Jsou poškozené z důvodu častého barvení nebo nemají dostatečnou péči a výživu, postrádají lesk a jsou křehké.

Dnes existuje tisíce přípravků, které vám na to mohou pomoci, jen stačí je najít! Existují také vlasoví odborníci (u jednoho jsem už byla - skvělá zkušenost), a ti vám poradí, co vašim vlasům pomůže, aby byly krásnější a zdravější.

Šetřit se dá na spoustě věcí, jen prosím NEŠETŘETE NA SVÝCH VLASECH!!!
Přípravky od podřadné značky z drogerie za pár korun vám akorát vlasy zničí a váš problém vůbec nevyřeší!

Samotnou kapitolu péče o poškozené vlasy představují masky, je dobré si ji jednou týdně udělat. K dostání jsou i různé balzámy na vlasy, které se aplikují po každém mytí a nesmývají se. Tyto balzámy (hlavně ty levně zakoupené) mohou vlasy zatěžovat a ty pak lehce plihnou, takže moc nedoporučuji. Na suché a roztřepené vlasy doporučuji výživný olej, který se vmasíruje do vlasů a posílí tím i jejich lesk.

→Plno žen si stále myslí, že nadměrné kartáčování vlasům prospívá. Ale NENÍ TO PRAVDA!←
Pravdou je, že °NADMĚRNÉ KARTÁČOVÁNÍ ZPŮSOBUJE°:

• Maštění vlasů! (vysvětlím)
• Jejich slabost, křehnutí a následné vypadávání
• Třepení vlasových konečků
• Lomy a další mechanická poškozeníVelmi důležitá je v případě kartáčování kvalita kartáče. Používáte-li kartáč či hřeben, který pro vás není vhodný, docílíte maximálně toho, že přemístíte kožní maz od kořínku ke konečkům.Nevšimli jste si, že se vám nějak více mastí vlasy? Nadměrně si je češete a ještě k tomu hřebenem či kartáčem pro vás nevhodným?

Ano?! Tak přestaňte dělat takovou OBROVSKOU CHYBU!!!

Vlasy nezatěžujte častým česáním, jen jim ubližujete! Pak se divíte, že je máte mastnější a roztřepenější!

POZOR NA KULATÉ KARTÁČE A NEBO KLASICKÉ, KTERÉ ŠKRÁBAJÍ PO VAŠÍ POKOŽCE SVÝMI OSTRÝMI ZUBY! ZPŮSOBUJÍ TYTO PROBLÉMY, O KTERÝCH MLUVÍM, NEJVÍC ZE VŠECH!


Mysleli jste, že je pro vás ten pravý kartáč a nevšimli jste si, že hlavně on způsobuje vaše problémy?

Je mi líto, ale TÍM JAK MÁ OSTRÉ ZUBY, PŘEMISŤUJE MAZ Z VLASOVÉ POKOŽKY SMĚREM NÍŽE. A TAK SE VÁM MASTÍ VLASY A TAKÉ TŘEPÍ A POSTIHUJÍ JE I DALŠÍ PROBLÉMY, O KTERÝCH UŽ JSEM SE ZMÍNILA.

Vhodné jsou HŘEBENY Z PŘÍRODNÍHO MATERIÁLU, které NEMAJÍ OSTRÉ ZUBY. Jak říkám, DOBRÉ KARTÁČE NESMĚJÍ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ ŠKRÁBAT!!!

Někteří lidé se češou takovým způsobem, že bych jim ten hřeben vyrvala z ruky! Úplně slyším, jak jim to škrábe o vlasovou pokožku i vlasy! Ať si konečně uvědomí, že to VLASY NIČÍ!!! ČEŠTE SE JEMNĚ A POMALE (prokrvuje to pokožku hlavy a podporuje zdravý růst vlasů)!!!

Já například používám DŘEVĚNÝ HŘEBEN určený pro dlouhé vlasy, který má své !DŘEVĚNÉ! ZUBY ZAKONČENÉ DŘĚVENOU KULIČKOU. Tyto problémy nezpůsobuje a z vlastní zkušenosti jsem přesvědčená, že ho za řádný jiný nevyměním.


Také mám ještě kartáč se systémem poloviny měkkých a tvrdých nestříhaných štětin divokého prasete, který se vyrábí ručně. Je velice šetrný a na vlasech zachovává hedvábný lesk.

TIP: Profimed

Nejlepší co můžete pro své vlasy udělat je pořídit si na ně kartáč z přírodních a jemných štětin. Pomocí dobrého kartáče podporujete zdravý růst vlasů.

Mým dalším zajímavým tipem je také kartáč, který mi dělá obrovskou radost. Do jeho teplovzdorných štětin je zakomponovaný komplex přirozených iontů. Při kartáčování vlasů dochází k aktivaci zdravých iontů, které pak rozrušují shluky molekul vody na mikroskopicky drobné částečky, čímž umožní vlhkosti proniknout celým vlasem a zároveň se zpevňuje vlasová kutikula. Vlasy do hloubky hydratuje a vyživuje. Díky tomuto doplnění vlhkosti jsou vlasy hedvábné, lesklé a poddajné.


Ještě pár posledních rad:

Lidé s problémem s →názvem mastné vlasy← si je často umývají, ale UMÝVÁNÍ TVORBU MAZU PODPORUJE. Proto radím si je nemýt tak často, zezačátku oddalujte čas dalšího mytí na pár hodin či půl dne. Po čase, který může být u každého odlišný - podle toho, kam až zašel, se vám vlasy začnou mastit méně, sami to poznáte! Musíte ale používat vhodný hřeben a vhodné přípravky!

Po mytí vlasů si v žádném případě hned nezačněte vlasy škrábat a rozervávat česáním! Mokré vlasy jsou mnohem citlivější než suché!!!

Při sušení vlasů je nejlepší cesta si je nechat volně proschnout nebo používat iontový fén, který má stejné účinky jako iontový kartáč uvedený výše. Klasické fény mají nepříznivé účinky pro ty, které s nimi neumějí zacházet. Někteří neví, že mají na fénu nastavenou příliš vysokou teplotu, která vlasy ničí - vysušuje a konečky se třepí. Měli by jste si prostudovat knížečku, kterou jste k fénu stoprocentně dostali při zakoupení.

Žehličky vlasům také ubližují, hlavně nadměrné používání! Ale také existuje iontová žehlička! Ale samozřejmě i iontová žehlička, i když vlasy vyživuje a hydratuje, se nemůže používat pořád!


°°Tak vám přeji hodně štěstí s vašimi vlasy a doufám, že jsem vám alespoň trochu s něčím poradila :o) :o*°°
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama