°Lekce krásy a stylu: Cesta k dokonalé pleti, něco o líčení a další péče o vzhled a důležitá fakta o imige°

25. září 2010 v 21:47 | Glamour Queen |  →°LEKCE KRÁSY°: trendy, rady, tipy, triky a péče o sebevědomí


Myslím si, že péče o pleť je v dnešní době ohromně důležitá. Je zatěžována vnějšími vlivy - jako je znečištěné ovzduší, smog, UV záření a stres. Péče o pokožku by se proto měla stát nedílnou součástí našeho života. Profesionální ošetření je vhodné zhruba jednou za 1-2 měsíce.

Make-up

Víte, že make-up je nejlepší ochrana před sluncem a před nepříznivými vnějšími vlivy, které už jsem zmínila? Dávno pryč jsou doby, kdy byl make-up považován za nepřítele pleti. Předsudky, že ucpává póry a zanáší pleť jsou již zažehnány. Samozřejmě za předpokladu, že:
  •  s ním nespíme (nutné pravidelné odličování kvalitním odličovačem nejlépe s pečující funkcí pro váš typ pleti)
  • používáme vysocekvalitní make-up (který neškodí pleti jako levné nekvalitní)


Výsledky ukázaly, že ženy, které pravidelně používají kvalitní make-up mají pleť v lepším stavu než ženy, které ho nepoužívají.

Já se samozřejmostí volím make-upy, které mají zároveň pečující funkci o pleť. Takové které nejen že ji chrání před již zminěnými nepříznivými vlivy, sjednotí a zakryje moje velmi drobné nedokonalosti, ale zároveň zabrání lesku pokožky, dodá pleti hydrataci, zabrání šíření akné - působí antibakteriálně a dodá pokožce sametovou hebkost a pokožka září čistotou a zdravím. Vlastně působí podobně jako denní krém. Tyto vysocekvalitní make-upy sháním v lékárně nebo u luxusních světových kosmetik (např. od úúúžasné francouzské značky Payot, který prodává moje kosmetička).

Základem dokonalého make-upu je zářivá a zdravá pleť.
Důležité je se naučit pečovat o svou pleť - porozumět jí, vybrat nejvhodnější vysocekvalitní kosmetiku a vkusné líčení (ladící k typu pleti (a outfitu)),
které podtrhne krásu vašeho obličeje a nebo zakryje drobné nedokonalosti pleti.
Začátečníci v líčení by si měli nejprve techniku vyzkoušet doma, důležitý je cvik, ze začátku trvá líčení déle, ale až se v líčení zdokonalíte, zabere zhruba 10 minut. A také kdyby se jim to nepodařilo, aby pak nebyli pro smích.
Úplně mě znepokojuje, když někdo začíná používat řasenku a mívá ji každý den rozmazanou po celém víčku. Pak mě znervózňuje se mu dívat do očí a vypadá to komicky. To si toho nevšimne? Důležité je se na sebe občas podívat do zrcadla (nejlépe mít u sebe kompaktní zrcátko), jestli se něco nepokazilo - např. rozmazaná řasenka a opravit, co je třeba.
!!! Před nanesením make-upu je důležité prvně vyčistit pleť vhodnými přípravky (čistícím gelem a pleťovou vodou pro přesně váš typ pleti) a použít podkladový krém (mladistvá pleť nejčastěji potřebuje seberegulační emulzi, která reguluje tvorbu kožního mazu a daruje pleti zdravý a čistý vzhled), poté můžeme na pleť s nedokonalostmi použít korektor (který můžeme v menším množství použít i nakonec, ale to záleží na typu k.) a teprve nanášíme make-up. Jeho barva musí naprosto odpovídat barvě vaší pleti!!! (Další chybou, co amatéři dělají je, že si zvolí špatný odstín a jeho pleť má nevkusný oranžový odstín nebo příliš tmavý -
to mě v mém okolí vrstevníků také vždy vyvádí z míry). Make-up je třeba si sama vybrat (vybírání z katalogu nepřichází v úvahu) a je třeba ho vyzkoušet na zápěstí, kde odstín pleti odpovídá odstínu obličeje (je tam světlejší než jinde). Po rozetření se zde musí make-up ÚPLNĚ ztratit - vůbec ale vůbec není poznat, že byl zde nanesen! Make-up v žádném případě nenanášíme jen k hraně obličeje a krku, ale pokračujeme dál na krk (šíji) a roztíráme jemnými pohyby do ztracena. Další chybou je, že make-up uvízne v ,,brázdičce´´ nebo prostoru na okrajích nosu - na to je třeba dávat si pozor. Nesmyslem je dávat make-upu více tam, kde je více nedokonalostí, ještě navíc, když je tmavší - to je úplně směšné. Po nanesení a dokonalém rozetření pleť ještě poprášíme sypkým pudrem, díky kterému nám make-up déle vydrží a dotvoří matný look. Tvářenka je skvělým doplňkem k make-upu, nejlepší je pudrová, neradím používat krémovou či tekutou, která se nedá rozetřít rovnoměrně a do ztracena a vypadá velmi nepřirozeně. Správně zvolená kvalitní přirozená a jemná pudrová tvářenka úžasně rozjasní a probarví líce.
Pro zdravý svěží vzhled pleti je tedy důležitá vhodná péče. Čistící péče, co jsem už popsala a dále 1-2x týdně (podle typu pleti) provést jemnou masáž gomáží (tj. jako velmi šetrný kvalitní peeling) a masku (seberugační a hydratační). Kromě již zmíněného seberegulačního krému, je vhodná i antibakteriální tyčinka k lokálnímu ošetření akné, krém na drobné nedokonalosti-akné a komedony a na noc hydratační krém. (Pro mladistvou pokožku) Nejlepší z mé zkušenosti je kosmetika z lékárny (Vichy, Bioderma, Avéne-tu teď používám a je super) nebo od Yves Rocher.
Závěr: K harmonickému vzhledu a vyniknutí přirozené krásy patří správný, dokonale nanesený make-up. Make-up musí harmonizovat s vaším barevným projevem a oblečením - je to finální faktor, který z vás vykouzlí atraktivní sebevědomou osobnost.


Líčení očí


Udělejte si z líčení svého koníčka!
Pro mě je líčení umění. Je to jako malovat obraz - smícháváme barvičky, stínujeme a rámujeme. Důležitou roli zde hraje talent a cvik. Náš výsledek, pokud je vkusný a ladí k outfitu, se stává ,,mistrovským dílem´´. Máme neuvěřitelně mnoho možnosti, jak se nalíčit - jaké barvy použít a jakými technikami. Je jen na vás, co vykouzlíte! Ale musíte dbát na to, ať to není příliš nevkusné, výrazné a ať to ladí k outfitu! Je super sladit barvu očních stínů s linkou pod okem. Tu můžeme vytvořit tužkou pod oko nebo nanesení stínu speciálním tenoučkým štětcem, který má právě tuto funkci. - Tedy důležitá je pro líčení i volba štětců. Řasenka je úúúžasný nástroj. Má skvělou schopnost zvýraznit a zkrášlit náš pohled. Nutné je zvolit vysocekvalitní řasenku, která se nedrolí, neslepuje řasy a plní funkci jakou má (dodat objemu, prodloužit, natočit). Zvláštní kapitolou řasenek luxusní řasenky s přírodními vosky a hřebínkem, které řasy nádherně oddělí, natočí a zpevní jejich vytvořený tvar. Jedním tahem nanesete více řasenky, čímž máte dramatický look (který je často přirovnávaný k pohledu šelmy). Profesionálové radí pro uhrančivý pohled nanést řasenku i z druhé strany řas. Důležitá je technika aplikace! Řasenku je velmi vhodné nanášet… jakoby vám vibrovala ruka - při aplikaci se mírně pohybuje do leva a doprava a tím se řasy dokonale obalí. Dávejte pozor na spodní řasy. Jestliže jsou krátké použijte jen bezbarvou maskaru, zde totiž často dochází k rozmazání. Já na spodní řasy volím řasenku, která naráz neuvolní velké množství barvy a tak předcházím rozmazání a slepení atd.
Denní líčení

Denní líčení by mělo působit přirozeně a harmonicky.

Večerní líčení

Jsou momenty, kdy budete chtít zazářit na party, plesích, maturitních večírcích, v divadle atd. Pro tyto příležitosti se volí slavnostní make-up, který může být doplněn třpytkami, kamínky, lepením řas apod. Večerní líčení je výraznější, používají se sytější a výraznější tóny barev, je důležité dbát na celkové sladění vzhledu (šaty, účes, doplňky).
Parfémy, parf. vody, voňavky a toaletní vody jsou další nezbytností k vytvoření vlastního osobitého stylu. Je jich nehorázné množství a je z čeho si vybrat. Čím kvalitnější, tím déle vydrží. Příliš silné ,,bolehlavy´´ nejsou ale potřeba. Dost odporné je, když od člověka vane zápach potu. Proto existují antiperspiranty (zamezují pocení) a deodoranty (zamezují zápachu). Já mám tedy radši deodorant, na rozdíl od antiperspirantu neobsahuje aluminiové soli, které mohou způsobovat rakovinu a nejsou pro zdraví organismu příliš vhodné. Proto, když se nepotíte nadměrně, jsou zbytečné. Když se hodně potíte, je vhodná šalvěj (čaj či kapsle). Deodoranty jsou dražší, seženete je např. v lékárně nebo v obchodě s přírodní kosmetikou Yves Rocher. Antiperspirant používám před a po hodině tělesné výchovy a někdy ve škole. Ale častěji používám doma vhodnější a kvalitnější deodorant, protože se potím málo - za to jsem velmi ráda. Ale i pro ty, co se potí více je tu řešení :-)
Je příjemné, když lidé krásně voní nebo ne?

Důležitá fakta

-Vytvořte si harmonický a osobitý image!


Lidé si na nás vytvářejí názory podle našeho vzhledu a chování, podle image. Image o vás prozradí vše dřív, než stačíte pronést jediné slovo a dostanete šanci cokoliv dokázat. Na image záleží!!!
Jsme hodnoceni podle vzhledu, ať se nám to líbí nebo ne.
Statistika praví, že hodnocení člověka u druhých závisí z 55 % na tom, jak vypadá a jedná, z 38 % na jeho projevu - jak mluví, a pouze 7 % na obsahu toho, co říká. Správný image vám pomůže udělat z tohoto faktu výhodu.
Jedna z definic krásy zní: Vlastnost působící potěšení očím a jiným smyslům. Dopřejte si prožitek krásy, potěšení zraku a smyslů správným a harmonickým používáním barev, látek a vzorů. Zkombinujte tyto tři faktory a maximálně využijte skrytý potenciál své osobnosti. Cílem je objevit a zdůraznit v sobě krásu a půvab. Další definicí krásy je: Krása je harmonie tvarů. Proto se snažím udržet svoji skvělou postavu (s mírami modelky xD), 174 cm, 52 kg. Už nechci víc, ani míň. =D Ani nechci růst, tohle je ideál a vždyť nosím podpatky. :o) Neměl by se překyselovat organismus, tak by ztratil funkci spalování tuků. Lepší je volit nízkokalorické potraviny, ale někdy se člověk neovládne. Dobré je jíst pravidelně - 5x denně menší porce, ale je to časově náročné. Když dlouho nejíme a pak se dost najíme, tělo si udělá zásoby. Někteří lidé si myslí, že tak hubnou, ale není to tak! Proto klíčem k udržení postavy je jíst pravidelně vyváženou stravu a nehladovět.


Manikúra - Péče o ruce a nehty
Důležitý je pro mě i pěstěný a zdravý vzhled nehtů a rukou. Dělám si masáže rukou a nehtů olejíčkem, skvělé jsou i masky na ruce. Nejlépe dvakrát denně si promazávám ruce zvláčňujícími hydratačními krémy. Důležitá je úprava tvaru nehtů - pilování, změkčování kůžičky oleji, odstraňování jejího přilnutí k nehtu a následné zastrkování a odstraňování záděr, odstraňování nahromaděné rohoviny v okolí nehtu a další postupy.
Postup lakování nehtů najdete na následujícím odkazu. Teď na podzim 2010 v lakování nehtů je IN: CELISTVÁ BARVA (stříbrná, lila, růžová, červená, do hněda či bezbarvý lak). Totálně OUT: jsou různé zdobení nehtů kamínky, nalepovacími vzory, třpytkami atd.!!!

Více o manikúře a pedikúře a o péči o pokožku celého těla a dalších tipech Glamour Queen naleznete v tomto důležitém článku.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Rona Rona | Web | 26. března 2012 v 15:32 | Reagovat

Krásný článek. Myslím mnohem lepší než ty rady na krásné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama