°Zdravé a lesklé vlasy°

25. září 2010 v 21:43 | Glamour Queen |  →°LEKCE KRÁSY°: trendy, rady, tipy, triky a péče o sebevědomí
V profesionálním kadeřnictví,
se jednou rozplývaly kadeřnice nad mými vlasy. Že jsou silné, mají vyhlazený povrch => nejsou vůbec slabé - lámavé nebo roztřepené. A že na rozdíl od modelek, které kvůli postrádajícím vitaminům a minerálům z věčných diet mají vlasy sice jemné na omak, ale bez lesku, slabé, poškozené a řídké. Existují totiž dobré vitamíny a vhodné přípravky. Lze na vlasech vidět, že jsou hydratované, v čemž hraje důležitou roli pitný režim. (A ani se mi vůbec nemastí =D Nezkušená vlasová analytička jednou řekla, že jsem se narodila bez mazových žlaz ve vlasové pokožce, ale to je nemožné.
Takže je mám, ale nepracují =D Takže se mi mohou zmastit jen tím, když použiji více uhlazovacího gelu nebo laku na vlasy. Takže mám prý výhodu, kterou by mi mohl prý každý závidět-teď jsem ale uhla z tématu). Řekli mi, že přesně takové vlasy by měli mít modelky na reklamy na vlasové přípravky (-jim aby je měli krásné je musí graficky upravit). Chci říct, že na vlasech (pokud používáte vhodné a vysocekvalitní přípravky, máte dostatek vitamínů a minerálů, jíte vyváženou stravu a dodržujete pitný režim, ale i používáte správný hřeben, často si na ně nesaháte a ochraňujete je před teplem) jde vidět, jestli o ně pečujete.
Proto o ně pečujte! xD Jsou důležité, je to vlastně projev našeho zdraví. Pozná se, jestli se o ně 1) staráte dobře nebo 2) staráte špatně nebo nestaráte. Vlasy jsou součástí imige, která je v dnešní době tak důležitá!
Mám zkušenost se čtyřmi luxusními vlasovými kosmetikami - jsou pokládány za jedny z nejlepších na světě. A opravdu jsou výjmečné a nedají se srovnat s běžnými. Je to Aveda, Alterna, BioIonic a Redken. Teď používám Redken a jsem s ním více než spokojená. Má řešení na jakýkoli typ vlasů. Kdo by nechtěl silné, husté, lesklé a zdravé vlasy bez žádných mechanických poškození? Ano, takovýhle pocit teď prožívám. xD Pokaždé když si zajedu do vlasů mám krásný pocit! J


Na vlasech se prostě nedá šetřit! Nekvalitní a toxické produkty od Avonu nebo z drogerie opravdu nemají smysl. Dá se ale přece najít i něco cenově dostupného, co bude působit. Šampon není jen na umytí vlasů, ale je i specializovaný na určitý problém, který musí po určité době používání vyřešit.
Na vlasy je třeba při mytí nanést šampon a spláchnout dvakrát. Poprvé se šampon zaměří více na nečistoty
a podruhé se více zaměří na váš problém.
Úplně správná
volba přípravku není, že se vám líbí design a přečtete si, co řeší a řeknete si:
,,Jo, to jsou moje problémy.´´
Tak to řeší většina lidí. Ale ne vždy to funguje. Jestli chcete, aby opravdu působil, musíte prostě zjistit úplně přesně, jaký vaše mají problém. To, když nejste odborníci, nezjistíte sami, ale je na to potřeba specialista, který po analýze vlasů, řekne, co je třeba používat ze značky luxusních přípravků, které prodává a rozumí jim. Je to super zkušenost.
(Např.: Když má někdo po užívání šamponu na roztřepené, suché a lámavé vlasy, sice vlasy krásně vzdušné a jemné, ale stále roztřepené, suché a lámavé, nenechte se oblbnout - šampon prostě nefunguje a je třeba zkusit jiný - kvalitnější, který fungovat bude.)
Po volbě šamponu a kondicionéru, je třeba si zvolit i vhodnou ochranu proti teplu (při fénování nebo používání vlasové žehličky). Vlasy nefénujte hned po umytí, ale počkejte 10 minut, mokré jsou velmi citlivé a mohli byste je poškodit. Vlasy si můžete žehlit, až je máte vysušené fénem - po umytí! Tuto chybu, že si někdo vlasy žehlí ne po mytí, ale třeba druhý den dělá plno lidí (někdo i každý den), ale tak vlasům škodí!
Po umytí lze použít tužidlo (nejlépe luxusní výživné, ale jsou cenově náročnější), které dodá vašim vlasům objemu a úžasného tvaru.
Na jemné, lámavé a třepící se a ,,trčící´´ konce vlasů na všechny strany jsou vhodné lehounké gely do konečků vlasů, které je posílí a vyživují. Samozřejmě takovýto typ vlasů si v žádném případě nenechávejte sestříhat, bude to vypadat dost blbě. (Účes vždy volte podle stavu vlasů)
Na sušší vlasy je vhodný olejíček. Ale víte, že když máte šampon na suché vlasy, který funguje, neměli byste ho potřebovat? Nebo alespoň ve velmi malém množství. Ale jinak je samozřejmě olejíček na vlasy velmi dobrá věc (když ho nepoužíváte nadměrně a je kvalitní)!
Rozlítané vlasy jsou dost nepříjemné mnoha lidem. Po nekvalitních přípravcích můžete mít vlasy jako koště (jako známí lidé z mého okolí) :-! Po kvalitních jsou taky mírně rolítané, ale opravdu velmi málo. Vždy musí být aspoň trochu, jsou to totiž malé kraťulinké vlasy, které dorůstají. Lze je ale v mžiku zkrotit - uhladit pomocí uhlazovacích mlék či gelů.
Dobré jsou ty, které mají zároveň schopnost výživy a dodání lesku.
S vlasy je super dělat různé účesy. Ale šetrně a s vhodnými přípravky. Na závěr je úžasné použít vyživovací lak na vlasy, díky kterému vám vytvořený účes vydrží dlouhé hodiny.
 Nejlepší natáčky, které jsem kdy poznala, jsou atraktivní a stylové CURLFORMERS (s nimi jsem vykouzlila účes na fotkách). Jsou neeej! :)
curlormers


Pro lesklý a hlavně zdravý vzhled naších vlasů je důležitá volba vhodného kartáče (nejlépe dřevěného s kuličkovým zakončením), fénu (nejlépe velkého a s širokým nastavením teplot (hl. nízkých, ty vlasy ničí málo), já se fénuji při teplotě 30 °C velkým a kvalitním iontovým fénem. Ionty představují zvláštní kapitolu v péči o vlasy. O tom, o čem jsem psala v tomto odstavci a spoustě dalších věcech si přečtěte v tomto starším článku.

Snad jsem vám s něčím poradila nebo vám dala inspiraci.
=> Starejte se o své vlasy :) Au revoir!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama