°>>Tajemství svůdného pohledu aneb zaměříme se na líčení očí<<°

21. listopadu 2010 v 16:39 | Glamour Queen |  →°LEKCE KRÁSY°: trendy, rady, tipy, triky a péče o sebevědomí
Podle průzkumu se muž, který spatří ženu, většinou zaměří na její poprsí a zadeček a pak na oči. Oči ženy v sobě hodně skrývají a mnoho prozradí.
Pohledem lze vyjádřit opravdu mnohé, a proto je dobré oči podtrhnout a zvýraznit jejich přirozenou krásu a tvar. Vytvořte si svůdný pohled, kterému nikdo neodolá!


z reklamy na mou nej řasenku od Heleny Rubinstein Feline Blacks Extravaganza


(Reklama na mou nejoblíbenější řasenku, Helena Rubinstein-Feline Blacks Extravaganza)

Líčení očí

oko
  V tomto článku se objevují úryvky z tohoto článku o vzhledu a osobitém stylu.

Udělejte si z líčení svého koníčka!
Pro mě je líčení umění. Je to jako malovat obraz - smícháváme barvičky, stínujeme a rámujeme. Důležitou roli zde hraje talent a cvik. Náš výsledek, pokud je vkusný a ladí k outfitu, se stává ,,mistrovským dílem´´. Máme neuvěřitelně mnoho možnosti, jak se nalíčit - jaké barvy použít a jakými technikami. Je jen na vás, co vykouzlíte! Ale musíte dbát na to, ať to není nevkusné, výrazné a ať to ladí k outfitu!

obraz na očích xD!

 Denní líčení

 by mělo působit přirozeně a harmonicky.

Večerní líčení

- Jsou momenty, kdy budete chtít zazářit na party, plesích, maturitních večírcích, v divadle atd. Pro tyto příležitosti se volí slavnostní make-up, který může být doplněn třpytkami, kamínky, lepením řas apod. Večerní líčení je výraznější, používají se sytější a výraznější tóny barev, je důležité dbát na celkové sladění vzhledu (šaty, účes, doplňky).

extravagantní večerní líčení x)
výjimečné líčení
 ________________________________________________

Přestaňte používat jako amatéři k líčení jen jeden odstín! Kombinujte jako já několik tmavých a světlých k sobě ladících odstínů dohromady! Začínáme od nejsvětlejšího odstínu a postupujeme k tmavším - stínujeme! Světlý stín použijeme jako podklad - na celé pohyblivé vičko, ostatní už jen na určité části oka pro vystínování. Vhodným nakombinováním vytvoříte takový jakoby ,,3D efekt''! Také vytvářejte nové kombinace, učte se nové techniky a zdokonalujte se! Profesionální líčení se učím, že si je na sobě zkouším ve volném čase. Do svého módního deníčku si kromě věcí, které je potřeba koupit a trendy oblečení a doplňků, znázorňuji a maluji různé styly profesionálního líčení očí, je to zábava :)

líčení očí x)
Všiměte si vystínování v horní části oka... ve tvaru... ,,ohlé kapky''. xD Vidíte ten 3D efekt? :)


Nezapomeňte roztírat a rozmazávat každý stín do ztracena! Pro přirozený look je třeba, aby nebyly vidět žádné přechody.

clarins look

Zde si všimněte, jak stíny krásně přechází z jedné barvičky na druhou a nejsou vidět žádné přechody :)

Mou kamarádkou pro zvýraznění očí se stala kvalitní klasická černá oční konturka. Úúúžasná je i tekutá oční konturka, o které se zmíním ještě později.
Vnitřní linka kolem oka opravdu dokáže své. Nebojte se trochu přitlačit. Linku směrem k vnějšímu koutku jemně a malinko protáhněte a rozmažte do ztracena.

konturky

K dokonalému líčení je více než vhodné vytvořit linku pod okem (aby ladila k líčení na víčku). Tu můžeme vytvořit tužkou pod oko nebo nanesení stínu speciálním tenoučkým štětcem. - Tedy důležitá je pro líčení i volba štětců.
štětce :)

Řasenka je úúúžasný nástroj. Má skvělou schopnost zvýraznit a zkrášlit náš pohled. Nutné je zvolit vysocekvalitní řasenku, která se nedrolí, neslepuje řasy a plní funkci jakou má (dodat objemu, prodloužit, natočit). Zvláštní kapitolou řasenek luxusní řasenky s přírodními vosky a hřebínkem, které řasy nádherně oddělí, natočí a zpevní jejich vytvořený tvar. Jedním tahem nanesete více řasenky, čímž máte dramatický look (který je často přirovnávaný k pohledu šelmy). Příkladem je má nejoblíbenější řasenka (na začátku tohoto článku). Profesionálové radí pro uhrančivý pohled nanést řasenku i z druhé strany řas. Důležitá je technika aplikace! Řasenku je velmi vhodné nanášet… jakoby vám vibrovala ruka - při aplikaci se mírně pohybuje do leva a doprava a tím se řasy dokonale obalí. Dávejte pozor na spodní řasy. Jestliže jsou krátké použijte jen bezbarvou maskaru, zde totiž často dochází k rozmazání. Nanášet velmi opatrně.na spodní řasy volím řasenku, která naráz neuvolní velké množství barvy a tak předcházím rozmazání a slepení atd.


mascara


Nezapomeňte, že líčení musí ladit i ke zbytku make-upu! - K tvářence a barvičce na rtech! Většinou se volí jeden výrazný prvek. Jestliže máte dost výrazně namalované oči, volte jemnou tvářenku a jemnější rtěnku či lesk. K výrazné rtěnce (např. rudá) se volí zase jemnější zvýraznění očí a lícních kostí.

přirozená tvářenka a jemný lesk ;o)
K výraznému líčení opravdu jen přirozená tvářenka a jemňoučký lesk

Ovšem někdy se mohou zvýraznit prvky dva, záleží na typu líčení, na odstínech a hlavně na typu ženy. Někdo při dvou výrazných prvcích vypadá přirozeně, někdo už zmalovaně. Je nutné během vašeho zdokonalování v líčení zjistit, co a jak můžete kombinovat. Snažte si vždy líčení předem promyslet.

  • Tvářenka dodá líčení šmrnc! Stejně jako vhodně zvolený lesk nebo rtěnka.
  • Základem správného nalíčení je i dokonale upravená linie obočí!!!
  • Stíny nenanášíme až k obočí!
  • A nevolíme tmavý odstín na celé víčko - to oči opticky zmenšuje! A jak jsem řekla, odstínů volíme několik... a stínujeme!

xXx
Příliš výrazné líčení... (ke světlé pleti)


  Důležité je ještě podotknout, aby stíny a konturky (a vlastně veškerá kosmetika co používáte) byly vysocekvalitní! Stíny aby se nedrolily a už vůbec ne, aby způsobovaly alergické reakce!
Vydrží asi dva roky, konturky asi rok a půl. KOSMETIKA MÁ SVOJI TRVANLIVOST! Na každém prodktu je napsaná. Nepoužívejte prošlou kosmetiku!

líčení :o)
O prošlé kosmetice: Zde a zde

Já preferuji:
Oční stíny: Collistar, Dior, Sephora, IsaDora, případně Yves Rocher, Max Faktor
Oční konturka: Bourjois, Payot, Esteé- Lauder, Sephora

kufřík očních stínů
Líčení někdy krásně oživí a zvýrazní linka nad linií horních řas, pro kterou je ale potřebná jakási zručnost a cvik. Utvoří se po nanesení podkladu, rozmaže se lehce do ztracena speciálním tenoučkým štětcem a dále lehce se rozmaže následným nanesením dalších odstínů a nakonec se ještě nepatrně zvýrazní její konečná správná linie. To je nejčastější postup. Setkáváme se i s jinými postupy, třeba že se horní linka zvýrazní až po nanesení stínu (na to je dobrá tekutá konturka). Na nanášení je potřeba dát si pozor, aby linka byla dokonalá (nebyla ,,kostrbatá'')
 Viz obrázek
sexy look

glamour :)
jako mrkací panna :)


Úúúžasná je k účelu orámování linie dolních řas, ale i horních řas, tekutá černá konturka (tip: dobře se na ni zachytí suché oční třpytky).
Výjimečný trend: je protáhnutí horní linky ven z vnějšího koutku a prohnutí směrem vzhůru, což vytvoří ,,efekt ohnutých řas'' (viz obrázek)

avril s horní černou linkou, opravdu to dělá efekt řas, že?Velkou kapitolou je v líčení očí >kouřové líčení<. Tento typ líčení totiž sluší mnoha lidem. Dalo by se říct, že s ním nic nezkazíte. Ovšem slyšela jsem, že jsou i typy, kterým tento styl nesluší nebo ubírá na kráse. Kouřové líčení je nesmrtelným trendem v líčení očí.
Kouřové líčení se stalo neodmyslitelnou klasikou na poli módy od šedesátých let. A od té doby nenastala sezóna, kdy by někdo z návrhářů na tento stálý trend ženského líčení zapomněl. Hit kouřových očí se tak rychle přesunul z přehlídkových mol i na víčka normálních žen. Viz obrázky

úúúžasné kouřové líčení <3

smokey eyes :o)

kouřové líčení x)!
<3
Trendy jsou kouřové - metalické stíny, třpytky krásně prozáří pohled :o)

 Současný módní hit

Ale letos se tento trend - kouřové líčení - objevilo nejen v černo šedé nebo stříbrné, ale i ve zlaté barvě! Je to HIT LÍČENÍ TÉTO SEZONY. Tento typ kouřového líčení se kombinuje i s odstíny hnědé (popř. oranžovou i žlutou).

zlaté kouřové oči

zlaté kouřové líčení :)
nádhera :)

skvělé x)

zlatá <3
Kosmetiku bych určitě zvolila kvalitnější... Jinak líčení má styl ;)
_________________________________________________

Modré kouřové líčení

Řadí se spíše do slavnostního líčení, ale dá se použít jako každodenní líčení. Má svoje kouzlo :)
modré kouřové líčení ;)
:)

Fialové

=)
To je vše ke kouřovému líčení, které má své tajemné a elegantní kouzlo a vytváří se mnoha různými typy, technikami a barvičkami :o)
________________________________________________________

Další příklady líčení:

Fialové metalické stíny

fialová <3
Líčení krásné, ale výrobky jsou vybrány zbytečně levné a ne přílíš kvalitní...

=o)

Ještě dvě ukázky:

:)
Takové líčení bych zvolila třeba na nějakou letní party

růžovo-zlatá s fialovu
Myslím, že je to zbytečně moc odlišných barev, lepší je použít více odstínů avšak jedné barvy a doplnit je neutrální barvičkou jako tělovou, stříbrnou nebo černou. Ale je tu pěkný přechod z růžové do zlaté... Tenhle typ líčení je formálnější a dokázala bych si ho představit třeba na diskotéku.


Jak oči vystínovat?


Zvolíme techniku, existuje jich mnoho. Dnes se prodávají i stíny, u kterých máte konkrétní návod, jak se namalovat, na kterou část oka použít jaký odstín.  

Ideál je mandlový tvar očí. Jejich tvar, polohu, hloubku a velikost lze správným nalíčením ovivnit a oči tím zvýraznit.
x)
xD
oblouk :)


Naše oči líčíme:
  • Podle našeho vkusu
  • Podle trendů (Já podle těchto dvou dohromady)
  • Podle výsledného efektu (Chceme opticky přiblížit nebo oddálit oči, upravit zapadlé oči nebo naopak hodně vystouplé nebo příliš kulaté oči)
Zapadlé oči
Hluboko posazené oči působí zapadle a obočí tím více vystupuje. Správným nalíčením je opticky zvýrazníte a přiblížíte. Tvar očí nejlépe zvýrazníte, pokud budete používat světlé odstíny. Nikdy nezdůrazňujte ohyb horního víčka tmavou barvou, oči by ještě více zapadly. A nezvýrazňujte oblouky pod obočím světlým stínem. Linky volte tenké a co nejblíže k liniím řas.

Světlý odstín naneste na horní pohyblivé víčko téměř až k obočí (ne úplně!)

Střední odstín naneste do záhybu víčkaTmavou barvu naneste nad vnější koutek oka, nad linii řas a lehce pod obočí. Spodní víčko jen zlehka vykreslete tmavší linkou od poloviny oka k vnějšímu okraji.
________________________________________________


zapadlé oči
Tyto náčrtky s červenou pastelkou jsou podle líčení vizážisty Pavla Bauera.
 Oči zapadlé a malé

Chcete opticky zvětšit malé oči?

Oči můžete zvětšit a prozářit použitím stínů světlé barvy. Při kombinování světlých a tmavých odstínů nanášejte světlejší odstín blíže k oku. Tmavou barvu nikdy nedotahujte až k obočí. Bělmo zdůrazníte světlým stínem v jemné lince na horním víčku, na spodní víčko použijte světlou tužku. Obočí zvýrazněte stínem nebo tužkou na obočí, oko se tak více ,,otevře''.

Nepohyblivé horní víčko vystínujte v lince vždy světlým stínem.

Tmavší stín použijte pouze v linii nad řasami a vytáhněte do stran.

Pod obočí naneste jemný světlý stín.

Tip: nepoužívejte černou řasenku a zkuste o něco světlejší, třeba tmavě hnědou, na řasách to nikdo nepozná a optickému zvětšení očí to pomůže.Jak opticky přiblížit oči?
Oči daleko od sebe máte v tom případě, že je mezera mezi nimi větší než délka jednoho oka. Opticky se budou jevit blíže, pokud do vnitřního koutku nanesete tmavší odstíny a rozetřete je směrem ke kořeni nosu. Tmavou konturovací tužkou, linkami nebo tmavým stínem orámujte horní i spodní víčko a spojte je u vnitřní i vnější strany. Oči tím uzavřete a přiblížíte.

Pod obočí a na pohyblivou část víčka naneste světlý stín.

Střední odstín naneste do vnějšího záhybu pohyblivého víčka. K vnitřnímu koutku naneste více vrstev, aby barva byla sytější.


Na vnější třetinu pohyblivého víčka použijte klidně tmavý stín.

Tip: černou řasenkou zvýrazněte i vnitřní stranu oka.

oči daleko od sebe

Jak opticky oddálit oči?
Za správnou vzdálenost očí je považována přibližně délka jednoho oka. Jestliže máte oči posazené blízko u sebe, na celé víčko nanášejte pouze nejsvětlejší odstíny. Výraznějšího efektu dosáhnete, pokud na vnitřní koutky oka použijete světlou konturovací tužku. Nevhodné jsou tmavé odstíny a kouřové líčení. Při úpravě oka tužkou či tekutou oční linkou přetáhněte linku za vnější linii, ve vnitřním koutku začněte naopak kreslit linku půl milimetru za místem, kde začínají růst řasy.
Na horní víčko, téměř pod obočí a k vnitřnímu koutku naneste světlý odstín.


U vnějšího okraje záhybu horního víčka rozetřete středně tmavý stín směrem ke středu a pod obočí.

Tmavý stín naneste nad linii řas.

TIP:
Obočí by nemělo být rostlé příliš blízko kořene nosu.oči blízkou sebe

Máte kulaté oči?

Jak nalíčit kulaté oči
Tento tvar přiblížíte ideálu prodloužením k vnějšímu koutku. Pozor na krátké a příliš vytrhané obočí.
Potlačit: Vyhněte se líčení horního vnitřního koutku oka. Řasy raději zvedejte až ve vnější části horního víčka kleštěmi na řasy.
Zvýraznit: Začněte tenkou linkou oko stínovat nad vnitřním koutkem a rozšiřujte ji směrem k vnějšímu koutku směrem k obočí.

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Adminka* Adminka* | 3. prosince 2012 v 21:38 | Reagovat

Máš náádherný blog, ještě jsem ho nestačila přečíst celý... ;-) Určitě nezapomínej přidávat nové a nové články, píšeš moc pěkně!! ;-) jen tak dál!! Taky se zajímám o módu, ve škole organizujeme s kamarádkou módní přehlídky a my je líčíme atd. no nicméně mám z trochu jiného soudku blog - www.cooking.blogerka.cz - o jídle, tak se určo jukni ;););

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama