★O výběru nového sestřihu a barvy aneb návštěva kadeřnictví ★

11. ledna 2011 v 21:48 | Glamour Queen |  →°LEKCE KRÁSY°: trendy, rady, tipy, triky a péče o sebevědomí
kadernik

 
(Pozn.: Tento článek byl napsán už na začátku prosince, ale z důvodu mé zaneprázdněnosti uveřejněn až po Vánocích.
 Ale zmínka, že trendem je přirozenost platí pořád. Dokonce jsem o tom viděla zmínku v březnovém čísle Elle 
a na Móda.cz.)

K napsání tohoto článku mě v mém okolí ispirovali lidé (se kterými se neznám), kteří si svůj sestřih i barvu vybrali naprosto nevhodně a teď jim to ubírá na kráse. Já bych si před tou radikální změnou nejprve promluvila s odborníkem typového a barvového poradenství. Vlasy jsou pro mě jedna z nejdůležitějších prvků vzhledu a krásy vůbec a nechtěla bych riskovat, že s nimi provedu něco nevhodného. Na to si jich až moc vážím...
Návštěva kadeřníka je běžná věc. Někdy se rozhodneme změnit náš vzhled novým sestřihem. Mnohdy si ho vybereme špatně a ubírá nám na kráse. Víte vůbec, jak si sestřih vybrat? Pokud ne, mohly byste udělat velkou chybu, které byste v budoucnosti jistě velmi litovaly. Proto raději dvakrát rozmýšlejte, než se k návštěvě kadeřnického salonu a radikální změně rozhodnete.


Nechat se ostříhat, to je poměrně běžná záležitost, už kvůli odstranění mechanického požkození, což jsou u mnoha lidí roztřepené konečky. Ovšem vybrat ten správný sestřih, to už je jiné.

Jistě, vlasy zase dorostou, a i když vám váš nový sestřih úplně nesedí, jsou jistě i horší věci na světě, ale proč si kazit náladu špatným sestřihem? Někdy se taky stává, že se vám nový sestřih libí, ale někteří lidé v okolí při pohledu na vás trpí... to je ale vaše věc.


V následujících několika odstavcích si přečtěte čtyři hlavní cenné rady, které vám prozradí, jak se jednoduše vyhnout zásadním chybám při pořizování nového sestřihu.1.Nestříhejte se ,,v krizi''


Jestliže pociťujete potřebu udělat nějakou radikální změnu, zkuste ji aplikovat na něco jiného než na vlasy! Věřte, že byste na to doplatily. Návštěva kadeřníka, především pokud chcete výraznou změnu účesu, by měla být rozhodně výsledkem samozřejmě delšího zamyšlení a rady odborníka. Některé impulzivní činy mohou sice být zábavné, ovšem dejte pozor, aby se vaše okolí po následném pohledu na vás nebavilo více než vy, a to na váš účet! Já se teď občas totiž náramně bavím. Úplná blbost je, učinit radikální změnu na vlasech z důvodu ,,že jste to chtěli jen tak vyzkoušet, aby jste věděli jaké to je... když už jednou žijete''. ÚPLNÁ BLBOST.2. Správná volba kadeřnictví


Bydlím v takové menší obci a mohu vám říci, choďte radši do kvalitnějších kadeřnicví než je jakási ,,temná špinavá půda ve starém domě'', kde vám nechají na hlavě melír dvě hodiny, ofinu vám zkrátí tak, že jste pak pro smích (moje kamarádka na to doplatila), stříhají vás nekvalitními nůžkami, používají ty nejlevnější přípravky. Za to bych je dala zavřít =D

Další kadeřnictví v horní části obce si u nás otevřela jedna mladší kadeřnice, bylo otevřené jen pár měsíců a ze všech stran tolik stížností, že si nedokážete představit! A když sama vidím ty výsledky...

Proto si vybírejte kvalitní kadeřnictví, lépe hojně navštěvovaná, pracující s vysocekvalitními přípravky a s dobrou pověstí.

Já mám nejradši Hair-Salon Redken, který pracuje jen s vlasovými připravky této světově známe vysocekvalitní značky.

3. Komunikace

Kadeřník musí přesně porozumět vašemu přání, proto to musíte řádně probrat. Správný kadeřník se ptá na ty největší drobnosti a jestliže není vaše prání správné, řekne vám to, největší chyba by byla, kdyby přistoupil a ten nesmysl by vám opravdu vyčaroval.

Samozřejmě ne každý, kdo se chce nechat ostříhat, je v této problematice expert, takže se poraďte se svým kadeřníkem a prokonzultujte veškeré vaše potřeby i přání. Já bych ještě před touto návštěvou, jak už jsem kolikrát zmínila, navštívila ještě odborníka na barvové a typové poradenství, jestliže je cílená změna opravdu velká.

Kadeřník se určitě MUSÍ ZAMĚŘIT na: tvar a rysy vašeho obličeje, kvalitu vlasů, postavu a náročnost údržby účesu (podle vás).
___________________________________


Pokud jde o náročnost na úpravu, rozhodně volte typ který bude vyhovovat vaší povaze a životnímu stylu. Jsou účesy, které stačí ráno pouze pročesat kartáčem a za pár minut je vše hotovo, ale existují i takové, jejichž úpravou je třeba zabývat se déle a společně s fénem, kulmou či žehličkou na vlasy.Ne každý účes může být aplikován na každé vlasy. Velkou roli hraje i kvalita vlasů a jejich vrozené vlastnosti. Zda je účes vhodný pro váš typ vlasů či nikoliv, MUSÍ KADEŘNÍK POZNAT. Optimální je využít co nejlépe přirozených vlastností vlasů a udělat si z nich přednost.

Při barvení vlasů je potřeba vybrat vysocekvalitní barvu, která místo aby vaše vlasy zničila je naopak zkrásní a posílí. Ovšem takové barvy něco stojí a ve venkovském minikadeřnictví je pravděpodobně používat nebudou. Po obarvení je třeba zvýšit péči, aby se vlasy mechanicky nepoškozovaly a netrpěly. Používat vhodné přípravky, jak jsem zmiňovala v mém článku o vlasech. NIKDY SI NEBARVĚTE POŽKOZENÉ VLASY!!!

Myslím si, že nejvhodnější je, pokud se barvíte nebo melírujete, zůstat nejblíže své přirozené barvě. Já jsem jako malá byla blonďatý andílek a pak se mi postupně vlásky začali ztmavovat a byla ze mě ,,špinavá blondýnka'' nahoře světlejší a dole tmavší, to jsem zvolila jako přednost a teď na sobě miluji kombinaci spodních hnědých vlasů, které navíc prosvítají pod vrchními jemňounce zesvětlenými melírem <3Další věc, jestliže chcete vypadat normálně a stylově - VYHNĚTE SE PUBERTÁLNÍM NÁPADŮM! To je tak nechutný!Kdy se z radosti z radikální změny dopustíte velké chyby. Např. přebarvit si blond vlasy na černo a do toho melír v nějaké šílené barvě (modré, fialové, zelené, červené). (Jako moje o dva roky starší bývalá kamarádka). A jestliže to přece jen chcete udělat, tak ve stylovém duchu s odborníkem! Teď by to ale byla chyba ještě větší, když jsou trendem přirozené odstíny vlasů.


4. Sestřih nezmění vaše vlasy
Pokud doufáte, že novým sestřihem nějak závratně změníte své vlasy, pak vězte, že jste na omylu
. Ostříháním se sice odstraní roztřepené konečky, ale pokud chcete řešit to, že jsou vaše vlasy příliš suché, bez lesku či se hodně lámou, zkuste změnit spíše životosprávu a pořiďte si kvalitní vlasové přípravky. Věřte, že tato cesta je mnohem efektivnější!__________________________________

Barvičky

Barvu se vybírají podle toho, jakou očekáváte změnu. Permanentní oxidační barvy obsahují zásadité složky, které vlas otevírají, a barva se tak dostane až do jeho vnitřní struktury. Tyto barvy jsou nejstálejší, nevymývají se, ale postupně odrůstají. Dokážou také jako jediné dokonale překrýt šediny a změnit barvu o libovolný počet odstínů. Riziko požkození vlasu je vyšší, do takového barvení bych rozhodně nešla.

Střednědobé barvy neboli přelivy jsou jemnější, jejich barvící složky pronikají jen pod vrchní část vlasu. Šediny kryjí asi z 50 % a postupně se vymývají. Barvící pěny, tužidla a šampony neobsahují žádný oxidant, uchycují se tedy jen na povrchu vlasu a vydrží jen několik mytí.

Já osobně se odvážím pečujícího přelivu na spodní vlasy a melíru na vlasy vrchní.


Melír je jemný a šetrný typ barvení s přirozeně vypadajícím výsledkem, kdy se barva nedostane až ke kořínkům, tudíž vlasy tolik netrpí. Jeho výhodou je, že odrosty nejsou tak patrné jako u klasického barvení.

Melír hlavně musí být velmi jemně a tenounce aplikován - ne aby pruhy byly tlusté, taky nesmí být pravidelně proti sobě, ale jemně a ,,řídce'' rozprostřen po vrchních vlasech. PŘIROZENOST!


Špatně!

>>V současnosti v trendy barvách vlasů vévodí přirozené odstíny!!!<<

Zapomeňte na nepřirozené odstíny svých vlasů!

Vždy se snažte vycházet z toho, co vám nadělila příroda! Ještě pořád platí úsloví o tom, že méně je více. Příliš výrazná změna bývá často spíše na škodu. Jde především o to být přirozenou. Hitem je sotva znatelné barvení, jen o tři odstíny světlejší nebo tmavší ve srovnání s vaší přírodní barvou vlasů, která ladí s barvou kůže, očí a obočí! Barva vlasů by měla respektovat a podtrhovat osobnost člověka.

_____________________________


ROZTŘEPENÉ KONEČKY DOKÁŽOU CELÝ ÚČES POKAZIT!

Často pokládaná otázka: Jak si často nechat zastříhávat konečky? Je to spíše individuální záležitost, ale doporučuje se alespoň jednou za tři měsíce, ale nejlépe jednou za 4-6 týdnů.

Jsou to právě konečky, které jsou ze všech částí vlasů nejcitlivější. Je třeba věnovat vlasům patřičnou péči, a oblasti konečků zvláště, neboť jsou to právě ony, které přicházejí do kontaktu s oděvem, třou se o něj a tedy se poškozují. Nejprve je zasažen jen povrch vlasů, když se ale poruší ochranný obal, vlas je narušen a začíná se ničit i zevnitř. Vzniklý problém však má své řešení - konečky prostě ustřihněte!


Roztřepené konečky vlasů není možné nijak zacelit (avšak kvalitní hloubkové masky tomu mohou částečně pomoci), a proto je nutné je prostě ustřihnout.

Pokud se zbavíte zesláblých a roztřepených konců, účes se zdá zdravější!Čím častěji si vlasy stříháte, tím rychleji rostou? Vůbec ne! Rychlost růstu vlasů je dána geneticky, přičemž průměr činí přibližně třináct milimetrů za měsíc. Stejně tak i počet vlasových papil je vrozený, takže stříháním si nepřilepšíte, ani nepohoršíte. Stejné je to také se sílou vlasů - zóna růstu leží hluboko v pokožce hlavy, stříháním tedy sílu vlasů rozhodně nezvýšíte, pouze můžete opticky změnit dojem vlasů.


______________________________________________________________

Jestliže si své vlasy barvíte, experimentujete s barvami a účesy, pak nesmíte zapomínat také na to, jak tuto zátěž vlasům vynahradit cílenou péčí. Jestliže o ně pečujete správně, odvděčí se vám leskem, pružností a zdravím.

Barvené vlasy potřebují nadměrnou péči. Posbírejte doma všechnu vlasovou kosmetiku, kterou používáte a přesvědčte se o tom, že je určená na barvené vlasy a pokud ne, vyměňte ji. Dnes jsou k dispozici výrobky nejen na vlasy barvené, ale i na vlasy odbarvované, melírované, u barvy se rozlišuje i to, zda máte vlasy blond, zrzavé nebo jste brunetka, stejně tak si lze koupit vlasovou kosmetiku na vlasy zesvětlované nebo ztmavené. Vybírejte proto důkladně a vždy s ohledem na vaše vlasy. Šampony, kondicionéry a stylingové přípravky musí o vaše vlasy zároveň pečovat!!!

Já odjakživa nesnáším přesolená jídla a myslím si, že čím méně slané tím lépe. Přesně tak! Zjišťuji, že sůl vlasům škodí! A stejně tak nadměrná konzumace sladkého. Vlasům prospěje vitamin B, hlavně B2 a B5. Pomůže i selen a zinek. Já mám nejradší tabletky, které obsahují potřebné vitamíny a minerály pro výživu vlasů ale i nehtů a pokožky.

DermaX jsou moje nejoblíbenější tabletky tohoto účinku

A nakonec jedno moudré přísloví: "Neexistují ošklivé ženy, jsou jen ty, které se neumí udělat krásné". A tak naplňme toto přísloví a buďme krásné! Správně zvolený účes tomu jistě napomůže a mnoho dalších věcí, které se na tomto blogu dozvíte!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Stephanie ♥ Stephanie ♥ | Web | 11. ledna 2011 v 22:02 | Reagovat

hezký blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama